Sürgülü Cam Balkon / Sürme Cam Balkon/Kayar Cam Balkon


Cam balkon modelleri tabii ki katlanır cam balkon ile sınırlı değil. İnşaat firmaları ve bireysel ev sakinleri tarafından sıklıkla tercih edilen bir diğer cam balkon türü de sürgülü cam balkon ya da diğer adı ile sürme cam balkon olarak karşımıza çıkıyor. Sürgülü cam balkon çeşitlerinde standart olarak 5 ayrı ray sistemi bulunur. Bu ray sistemlerinde raylar sürülerek farklı yönlere doğru açılır ve katlanır cam balkon modellerine oranla bile çok daha fazla yer tasarrufu sağlar. En iyi cam balkon modeli hangisidir bilemeyiz ancak sürgülü cam balkon çeşitlerinin çok rağbet gördüğü ve satın alanları fazlasıyla mutlu ve memnun ettikleri kesin.


Sürgülü cam balkonlar yağmur, kar, rüzgar ve toz gibi dış etmenlerin içeri girmesi konusunda sağlam bir şekilde paravan oluşturur ve bu tür etmenlerin balkon içerisine girmesini çok iyi derecede önler. Sürgülü camlarınızı kapalı tuttuğunuz takdirde balkonunuzun dışarıdaki kir, toz ve topraktan etkilenmeyeceğinden emin olabilirsiniz. Bununla birlikte sürme cam balkon sistemleri hırsızlığa karşı da diğer cam balkon sistemlerine göre oldukça etkilidir. Hırsızlığa karşı özel mekanizma kilidine sahip olan bu camlar sayesinde geceleri rahat bir uyku çekebilir, tatildeyken bile evinizin güvende olduğundan emin olabilirsiniz. Bu camlar yalnızca hırsızlığa karşı değil, aynı zamanda zaman içerisinde oluşan yıpranma ve eskimeye karşı da oldukça dayanıklıdır.

Sürme cam balkonlar genellikle fazlasıyla dar ve küçük balkonlarda, ofislerin bölme sistemlerinde, kafeterya cam ve balkonlarında ve buna benzer dükkan ve iş yerlerinde tercih edilmektedir. Eğer sizin de balkonunuz ya da cam balkon sistemi döşemek istediğiniz alanınız dar ise sürgülü cam balkon sistemleri sizin için ideal olacaktır. Sürgülü cam balkon fiyatları model, tasarım, genişlik ve metre kare ölçülerine göre değişkenlik göstermektedir. Sürgülü cam balkonların öne çıkan özelliği her türlü balkonda rahatlıkla kullanılabilmesi ve ayarlanabilmesidir. Eğer balkon kapatma işlemi üzerine araştırma yapıyor ve sürgülü cam balkon sistemleri ile ilgileniyorsanız doğru adresteniz demektir.

 

M2 Cinsinden Cam Balkon Fiyatları

Metre kare cinsinden cam balkon fiyatlarına baktığımız zaman fiyatların her şeyden önce ölçüye ve metre kareye göre değişkenlik gösterdiğini daha önce de belirtmiştik. Tabii cam balkon M2 fiyatları aynı zamanda taktırmak istediğiniz modele göre de farklılık gösterebilir. En ucuz cam balkon için bazı ekstra özelliklerden feragat etmeniz gerekebilir; ancak kaliteli ve uzun ömürlü bir cam balkon sistemi için bütçenizi biraz esnettiğiniz takdirde buna değeceğini anlayacaksınız.

Cam balkon seçerken birden çok etmeni göz önünde bulundurmanız gerekir. Örneğin ziyadesiyle dar ve küçük çaplı bir balkon alanına sahipseniz geleneksel aç-kapa camlar kısa vadede bütçenizi rahatlatsa da uzun vadede size kullanışlılık vaat edemeyecektir. Bu bağlamda balkonunuza katlanır cam balkon sistemleri ya da sürgülü cam balkon sistemleri taktırmanızda fayda vardır. Cam balkonunuzu taktırırken yapacağınız bu ufak çaplı yatırım size uzun vadede hatırı sayılır bir geri dönüş sağlayacaktır.

En İyi Mi, Yoksa En Ucuz Cam Balkon Mu?

Cam balkon seçimi yapmaya başlamadan önce en ucuz cam balkonun her zaman en iyi cam balkon olmadığını bilmenizde fayda var. Daha önce de bahsetmiş olduğumuz gibi cam balkon sistemleri konusunda bir karara varmadan önce birden fazla etmeni değerlendirmeniz ve bu etmenler doğrultusunda ortak bir karara varmanız gerekiyor. En ucuz cam balkon sistemini seçtiğiniz takdirde bütçesel açıdan kısa vadede bir rahatlama ve memnuniyet ile karşılaşmanız mümkün. Ancak uzun vadede ucuz olarak seçtiğiniz ve yeterli kalitede olmayan bu cam balkon sistemi dışarıdan su almaya, rüzgara ve yağmura karşı gerekli direnci göstermemeye ve vaat edilen özellikleri karşılamamaya başladığında bu kararınızdan pişmanlık duymanız muhtemel.

Tabii ki bu söylem, en iyi cam balkon sistemi için yüksek meblağlar ödemeniz gerektiği anlamına da gelmiyor. EgeWin Cam Sistemleri  tercih etmeniz durumunda hem bütçenize uygun hem de uzun ömürlü bir cam balkon sistemi satın almanız ve uzun yıllar gönül rahatlığıyla bu sistemi kullanmanız mümkün. EgeWin Cam Sistemleri, en uygun fiyata en iyi cam balkon sistemine sahip olabileceğinizin sözünü veriyor.

Yorumlar (0)

Yorum yaz